Aktuality
Výroba a vývoj elektronických zařízení

SAFIRAL slaví 15 let na evropském trhu

15.10.2022

Dne 10. října 2022 oslavila naše společnost patnáctileté výročí od svého založení. Pro předchozí milník byly charakteristické nově nabyté prostory původní keramické dílny v Kunštátě. Na historický odkaz i současnou podobu areálu je firma náležitě hrdá. Není se tedy čemu divit, že se oslavila výročí dvojí. To druhé se týká keramické dílny založené na místě dnešního sídla společnosti SAFIRAL. Pan František Brablec dílnu v Kunštátě otevřel před 140 lety, v roce 1882, a lze říci, že se také věnoval výrobní produkci. Zaměřil se na vybudování manufaktury obkladů pro kachlová kamna.

Naši zákazníci měli v minulosti příležitost se osobně seznámit s nově pořízeným areálem. Stačili si ještě prohlédnout zbytky věhlasné keramičky s kasselskou pecí, hrnčířskými kruhy zasypanými vrstvou hliněného prachu a mnozí si potěžkali různorodé keramické formy. Čas nelze zastavit. Dnes byste původní účel prostor neodhadli. Komplex se stal zázemím pro elektrotechnickou výrobu.

Areál společnosti SAFIRAL v současnosti

Pamětní list Františka Brablece nalezen při rekonstrukci budov společnosti SafiralRenovace, úprava budov pro výrobní účely a modernizace technologického zařízení v uplynulých pěti letech znamenaly intenzivní nasazení nejen pro interní stavební tým. Nedílnou součástí změn byla i podpora ze strany samotných zaměstnanců. Rekonstrukce prostor probíhala postupně v několika etapách, došlo k realizaci nadstavby s kancelářemi propojující východní a západní část areálu. Nakonec tak máme cca 1400 m2 podlahové plochy. „Zajímavostí je nález časové schránky s dopisem a několika fotografiemi z roku 1915. Napsal ho Petr Brablec společně s rodinou, který byl v té době vojákem a po zranění střepinou se dostal na návštěvu domů."  prozradil majitel společnosti, Martin Lepka.
 
Vyrábíme v plné rychlosti
Současně jsme se zaměřili na rychlost. „Na expresní dodávky zákazníkům jsme kladli důraz kdykoli v minulosti, dnes ale můžeme říci, že jedeme na plné obrátky. Optimalizace technologií ruku v ruce s laděním procesních systémů přináší ovoce. Pevné základy tvoří patnáctileté zkušenosti s prototypovou výrobou a dobrý tým zaměstnanců. Nelze však tvrdit, že vše funguje bez problémů. V poslední době nám do délky termínů zasáhly potíže na trhu součástek spojené s epidemií. Připravujeme se na projevy energetické krize. Začínají se na nás obracet noví zákazníci, kterým konkurence nemohla vyhovět s termíny realizací jejich projektů. Rychlost však není pro každého. Přednost u nás mají dlouhodobí zákazníci, kteří pomohli SAFIRALU v jeho růstu a podíleli se na inovacích, a expresní objednávky. Expresní výrobní linky máme neustále připravené.“ říká Pavel Nejedlý, obchodní manager.

SAFIRAL má za sebou intenzivních 15 let. Od zrodu myšlenky a prvních zakázek přes postupný růst až k zakoupení a renovaci vlastních prostor. Na trhu expresní výroby zakázkové elektroniky získal ohlas i v zahraničí. Máte-li vážný zájem se s naší prací seznámit, není nic jednoduššího, než se obrátit na obchodní oddělení společnosti.

 

Zobrazit všechny aktuality

Jsme na Facebooku